• Jasełka i przedszkolna wigilia

• „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich…​​​

Wigilia Bożego Narodzenia, to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach i w naszej „przedszkolnej rodzinie”. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Mądre Sowy” przedstawiły całej społeczności przedszkolnej jasełka pt. „Od stworzenia świata do narodzin Pana”. Inscenizacja wprowadziła wszystkich w świąteczny, ciepły i miły nastrój. Po zakończeniu występu Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Zwieńczeniem tego świątecznego dnia była uroczysta Wigilia. Na pięknie nakrytych stołach zagościły tradycyjne potrawy wigilijne, m.in. barszcz czerwony, pierogi, ryba. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd i degustacji wcześniej upieczonych przez dzieci ciasteczek. Czas upłynął w bardzo serdecznej atmosferze. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

• Uroczyste włączenie do grona Przyjaciół Kubusia Puchatka

•   29 i 30 listopada 2023 r. w grupach „Króliczki” i „Wesołe Misie” był dniem bardzo szczególnym, ponieważ odbyło się uroczyste włączenie do grona Przyjaciół Kubusia Puchatka dzieci, które w tym roku rozpoczęły edukację w naszym przedszkolu.

Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości i pokazały przed rodzicami, jak wielu rzeczy dotychczas nauczyły się. Były więc wiersze, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Złożyły również  uroczyste ślubowanie.  Po krótkiej części artystycznej Pani Dyrektor i nasz gość specjalny Kubuś Puchatek wręczyli dzieciom dyplomy, odznaki  i drobne upominki. Na koniec wszyscy, rodzice i dzieci bawili się przy przedszkolnych rytmach, co wprawiło ich w radosny nastrój. Króliczkom i Misiom gratulujemy, witamy ich w gronie Przyjaciół Kubusia Puchatka  i życzymy wielu szczęśliwych chwil w przedszkolu!

• Sukces naszych nauczycielek

• Miło nam poinformować, że nauczycielki z naszego przedszkola: Pani Anna Łącz-Gaj oraz Pani Dorota Rudolf w dniu 23 listopada 2023r. otrzymały Certyfikaty Podkarpackiej Akademii Innowacji Pedagogicznych.

Gratulujemy Nauczycielkom tego zaszczytnego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

• W poniedziałek 20 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia oraz rozmowy na temat praw dzieci. Wzięliśmy również udział w Podkarpackim Niebieskim Marszu celem okazania wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa – prawa człowieka.

• 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również  szacunek dla polskich symboli.  Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne, poznają swoją tożsamość.

• Spotkanie z policjantką

W poniedziałek  23 października  odwiedziła  nasze  przedszkole  pani  policjantka.

Podczas  spotkania  z  dziećmi  omówiła  zasady  bezpiecznego   poruszania  się  po drodze. Przypominała  również  ważne  numery   alarmowe  oraz  jak   należy  zachować  się  w  trudnych  sytuacjach . Ostrzegała  dzieci  przed  nieznajomymi, od których  nie  należy   brać   żadnych  rzeczy, ani  się  z  nimi  oddalać.

Szczególnym   zainteresowaniem  wśród  dzieci cieszyła  się  prezentacja  wozu policyjnego.

Spotkanie  odbyło  się  w miłej  atmosferze. Jako   podziękowanie  dzieci  wręczyły pani  policjantce  laurkę.

• Urodziny Kubusia Puchatka

•  W piątek 13 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy po raz kolejny Urodziny Kubusia Puchatka. Z tej okazji Kubuś Puchatek zawitał do naszego przedszkola, by razem z dziećmi świętować swój dzień. Po przywitaniu Kubusia oraz towarzyszących mu przyjaciół wszyscy uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych..  Na zakończenie zabaw z Kubusiem każde dziecko otrzymało kolorowy balonik, a w sali czekał na dzieci  pyszny urodzinowy tort. Był to dzień pełen wrażeń i dobrego humoru.