Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom,
              informujemy że od września 2023 przedszkole
              będzie czynne w godzinach od 600 do 1700.

• Witaj Wiosno!

• We wtorek 21 marca dzieci uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki zebrały się razem w sali „Króliczków”, aby wspólnie świętować pierwszy dzień wiosny.  Dzieci w pięknych strojach w wiosennych barwach i z symbolami kwiatów, słoneczek, motyli i biedronek oczekiwały na przyjście wiosny, śpiewały piosenki, pląsały do muzyki oraz rozwiązywały zagadki.

Nie zapomniały przy tym o pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, złej i srogiej zimy. Wszyscy bawili się wspólnie z Marzanną śpiewając jej piosenkę „Uciekaj zimo”. Po odczytaniu listu od Wiosny wszyscy postanowili przepędzić zimę za morze szerokie. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją okrzykami: „Precz, zimo zła!” oraz żartobliwymi słowami rymowanki o czekającym ją losie: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, oznajmiły wszystkim, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Pomimo pochmurnego nieba i odczuwalnego chłodu, wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, a „zła zima” została sama w zakątku naszego ogrodu. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie już z nami, zazieleni świat, drzewa i krzewy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!                                                                                                                              Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, kolorowych wiosennych strojów.

Informujemy o możliwości ubiegania się przez Rodziców o pomoc w formie bezpłatnych posiłków dla dzieci.

Wsparcie może zostać udzielone osobom spełniającym warunki otrzymania pomocy wskazane w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz spełniającego kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 w/w ustawy
              tj. w przypadku rodziny 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie
              czyli 900 zł.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 177875600 lub w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, ul. I. Łukasiewicza 1c, gdzie również należy składać wnioski.

• Dzień czekolady

• „Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała".

Czekolada jest uwielbiana na całym świecie, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach, zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na sam dźwięk robi się bardzo przyjemnie i nie bez powodu - nie ważne czy czekolada jest słodka, nadziewana czy gorzka dostarcza nam dużo żelaza oraz z całą pewnością poprawia nastrój. Przedszkolaki  poznały historię powstania czekolady, dowiedziały się z czego się składa oraz poznały jej różne rodzaje. Dzieci wysłuchały opowiadania, z którego dowiedziały się, że czekoladę należy jeść w rozsądnych ilościach, żeby nie zaszkodziła. Dzieci w każdej grupie degustowały różne rodzaje czekolad -  ileż to było radości! To był wspaniały pomysł i ogromna przyjemność dla wszystkich Łasuchów. Jednak najbardziej oczekiwanym elementem dnia były zajęcia kulinarne: samodzielne wykonanie czekoladowych przysmaków: koktajlu, kulek mocy, babeczek, owoców w czekoladzie. Zadania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i całkowitym oddaniem ze strony dzieci. Kulminacyjnym punktem Dnia Czekolady było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów. Życzymy wszystkim - wszystkiego najsłodszego! Wszystkie dzieci Dzień Czekolady chciałyby obchodzić  codziennie, jednak należy pamiętać, że co za dużo, to niezdrowo.