• Wigilia przedszkolna

Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze.

Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia wszystkie przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością spogladały na drzwi, wyglądały przez okno, nasłuchiwały mikolajkowych dzwoneczków. Oczekując upragnionego gościa dzieci oglądały bajkę o Świętym Mikołaju oraz brały udział w różnych konkurencjach i zabawach ruchowych. Radości było co niemiara. Po wspólnych zabawach dzieci udały się na spotkanie z Mikołajem. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki, natomiast Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok.

• „Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam”

• Słowami  właśnie tej rymowanki w grupach przedszkolnych rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”. Sale przedszkolne wypełniły się dyniami, co pozwoliło stworzyć piękne dekoracje. Nasze przedszkolaki były ubrane na pomarańczowo, a niektórzy przebrani w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełniony był licznymi zabawami integracyjnymi oraz edukacyjnymi.  Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Miały również okazję przekonać się jak smakuje surowa dynia oraz jej nasiona- pestki. Dynię wykorzystaliśmy również do zabaw matematycznych: przeliczaliśmy, porównywaliśmy i ruchowych. Były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, które były pomysłowe i oryginalne. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy.

Wesołe Misie

Króliczki