• Święto Flagi

• ​​​​​

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie, a na tej fladze, biel jest i czerwień...”​​​​​

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej - 28 kwietnia zorganizowaliśmy w przedszkolu obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Cała społeczność przedszkolna odśpiewała wspólnie hymn - Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały w wierszach, układach tanecznych i piosenkach barwy ojczyste i symbole narodowe. Każdy z przedszkolaków z dumą śpiewał: „Nasza ojczyzna, nasz piękny kraj…”. Celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego oraz promowanie polskich symboli narodowych. Uroczystość zakończyła się przemarszem z flagami pod Pomnik Wolności. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a ich ojczyzną jest Polska.

• Dzień marchewki

• 18 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała marchewka, a kolorem dominującym zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli był kolor pomarańczowy.

W tym dniu przedszkolaki poznały walory i zalety marchewki. Dowiedziały się, jakie witaminy i wartości odżywcze posiada marchewka, jak korzystnie wpływa na nasze zdrowie, skórę, włosy i wzrok. Ten dzień wypełniony był różnymi zabawami związanymi tematycznie z marchewką. Dzieci z każdej grupy wykonały prace plastyczne z marchewką w roli głównej, a także przygotowały zdrowe przekąski marchewkowe, m.in. sok marchewkowy, surówkę z marchewki i jabłka. Był to dzień wyjątkowy - pomarańczowy, marchewkowy, zdrowy i witaminowy. Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem i potrzebę prawidłowego odżywiania się.

Więcej zdjęć w galeriach grupowych:

Króliczki

Kangurki

Tygryski/Mądre Sowy

Mądre Sowy

• X MIĘDZYPRZEDSZKONY KONKURS RECYTATORSKI

• W tym roku tematem konkursu była ,,Wielkanoc w wierszach zatrzymana''.

Nasze przedszkole prezentowała Nicole z grupy IV ,,Tygryski/ Mądre Sowy'' i zaprezentowała wiersz ,,Wielkanocne Jajeczko'' A. Dziechciarczyk.
              Miło było posłuchać historii jajeczka, które można zjeść, może być  kolorową pisanką a także dać życie kiedy zmienia się w kurczątko!

Nicoli dziękujemy za piękną recytację i życzymy dalszych sukcesów!

4 kwietnia na tablicy w holu przedszkola zostały udostępnione listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
              do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
              na rok szkolny 2023/2024.

Przypominamy, że do 12.04.2023 r. (tj. środa) należy złożyć oświadczenie woli uczęszczania dziecka do naszej placówki (elektronicznie).

Brak potwierdzenia woli w wyznaczonym czasie oznacza rezygnację
              z miejsca w przedszkolu.