• Dzień śliwki

• W piątek 21 października, obchodziliśmy Dzień śliwki – fioletowy. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze fioletowym i przyniosły ze sobą różne śliwki oraz przetwory domowe wykonane przez mamy i babcie z naszych polskich śliwek. Na zajęciach w swoich grupach dowiedziały się, że te owoce mają wiele zalet np. poprawiają apetyt, działają korzystnie na trawienie, wpływają kojąco na układ nerwowy oraz poprawiają samopoczucie. Przez cały dzień śliwka grała rolę pierwszoplanową. Przedszkolaki bardzo aktywnie spędziły ten dzień: tańczyły, śpiewały piosenkę o śliweczkach, rozwiązywały zagadki, segregowały śliwki i liczyły oraz wykonywały różne prace plastyczne. Poznawały wielozmysłowo odmiany śliwek: dotykały, wąchały, smakowały, porównywały wielkość i koloryt. Oczywiście obowiązkowo odbyła się degustacja śliwkowych smakołyków. Największym zainteresowaniem cieszyły się śliwki suszone, powidło śliwkowe oraz śliwki w czekoladzie. Na  podwieczorek w tym dniu były pyszne ciasteczka drożdżowe ze śliwką. Wielką atrakcją dla starszych dzieci była „śliwkowa fotobudka”, w której każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień upłynął w atmosferze radości, uśmiechu, zabawy i nauki. Mamy nadzieję, że teraz kolor fioletowy będzie kojarzył się naszym dzieciom z pyszną  i zdrową śliwką.

• Urodziny Kubusia Puchatka

• W czwartek 13 października cała społeczność przedszkolna spotkała się aby uczcić urodziny Kubusia Puchatka. Kubuś przybył do nas ze Stumilowego Lasu.  Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat przyjaciół  naszego ulubionego misia rozwiązując zagadki. Była gimnastyka z Kubusiem  Puchatkiem oraz inne zabawy a także wspólne zdjęcia. Dzieci obdarowały Kubusia przepięknymi balonami. Szczęśliwy Kubuś  zaprosił wszystkich na pyszny tort urodzinowy. To był super dzień!