• Spotkanie z ratownikami medycznymi

• W piątek, 30 czerwca odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi z Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu na temat „Bezpieczne wakacje”. Celem przeprowadzonego zajęcia edukacyjnego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
              Panowie ratownicy zaprezentowali strój, w którym pracują na co dzień. Wyjaśnili na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć czy złamań. Dzieci dowiedziały się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy
               i zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.
               Na koniec spotkania wszystkie dzieci mogły wejść do środka ambulansu, zobaczyć jak jest wyposażony. Ratownicy zaprezentowali znajdujące się w nim sprzęty i aparaturę medyczną. Dzieci obejrzały nosze i leżącego na nich fantoma, co sprawiło, że mogły poczuć się choć przez chwilę, jak prawdziwy ratownik medyczny. Ogromną atrakcją był odjazd karetki z przedszkola, na sygnałach dźwiękowych i świetlnych. Dzień ten zostanie na długo w pamięci przedszkolaków i sprawi, że nadchodzące wakacje będą bezpieczne!