• Przedszkole Promujące Zdrowie

• We wrześniu 2018 roku rozpoczęliśmy starania o włączenie naszego przedszkola do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Ponieważ realizujemy szeroki zakres treści dotyczących zdrowia , chcemy aby uwieńczeniem naszych i Państwa dzieci starań był certyfikat ,,Przedszkole Promujące Zdrowie’’.

Na wiek przedszkolny przypada kształtowanie się podstawowych zachowań zdrowotnych, a wszelkie nieprawidłowości mogą być trudne do zmiany w dalszych latach życia. Pracownicy przedszkola mają codzienny kontakt z rodzicami lub opiekunami dzieci, co stwarza ogromne możliwości współpracy w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych oraz tych dotyczących dbałości o zdrowie. Przedszkole odgrywa więc bardzo ważną rolę – taka szansa nie powtarza się już na kolejnych etapach edukacyjnych.

Promocja zdrowia jest nową, rozwijaną na świecie od lat 80. XX w., strategią działań dla umocnienia zdrowia ludzi – jednostek i społeczności.
        W 1986 r., w Karcie Ottawskiej Promocji Zdrowia – podstawowym dokumencie w tej dziedzinie – promocję zdrowia zdefiniowano jako proces umożliwiający ludziom zwiększenie kontroli nad własnym zdrowiem i jego poprawę. Najbliższe tej definicji jest nieco zmodyfikowane znane hasło: Nasze zdrowie w naszych rękach. Oznacza ono, że ludzie – jednostki i społeczności – mogą i powinni podejmować działania w zakresie zapobiegania chorobom oraz poprawy i wzmacniania swojego zdrowia.

Nasza promocja zdrowia

Rok szkolny 2020/2021

Dzień przedszkolaka - w poniedziałek 21 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Jak przystało na Przedszkole Promujące Zdrowie nie zabrakło zabaw sportowych.

Dzień teatru

Mleko i jego przetwory - warsztaty z dietetykiem

Spotkanie z piłkarzami FKS Stal Miele

Wizyta w DPS