• Procedury

Procedura COVID-19 Procedury_bezpieczenstwa.pdf

Najważniejsze zapisy w  procedurze bezpieczeństwa  dotyczącej pobytu dziecka
          w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
          obowiązujące od 01.09.2021 r. (czas pandemii COVID-19).

Bardzo prosimy o dostosowanie się do nich celem zapewnienia bezpieczeństwa nam wszystkim.

Przedszkole pracuje w godzinach od 630 do 1700.

Powierzchnia przypadająca na 1 dziecko nie może być mniejsza niż 1,5 m2.

Do przedszkola nie mogą przychodzić dzieci z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję.  Dziecku będzie mierzona temperatura jeżeli zaistnieje taka konieczność,
          w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

Rodzice przy wchodzeniu do przedszkola otwierają drzwi posługując się swoimi przyporządkowanymi do dziecka kartami.

Przyprowadzanie i odbiór dzieci z przedszkola

1. Dziecko może być przyprowadzane i odbierane z przedszkola tylko przez 1 osobę.

2. Osoba dorosła przyprowadzająca/odbierająca dziecko z przedszkola jest bezwzględnie zobowiązana w chwili wejścia do przedszkola do zakrywania ust i nosa (przy użyciu swoich środków) oraz do zdezynfekowania rąk (płyn znajduje się przy wejściu).

3. Osoby przyprowadzające/odbierające dziecko z przedszkola przebywające
          w przestrzeniach tzw. wspólnych (szatnia, hol) są zobowiązane zachować dystans społeczny w odniesieniu do innych przyprowadzających/odbierających dzieci, jak również do pracowników przedszkola wynoszący co najmniej 1,5 m.

4. Osoby przyprowadzające/odbierające dziecko z przedszkola rozbierają i ubierają dziecko sprawnie - tak aby niepotrzebnie nie przedłużać pobytu w przestrzeniach wspólnych.

Wyjścia na zewnątrz

W przypadku, gdy pogoda na to pozwoli, dzieci przedszkolne będą korzystały z placu zabaw. Urządzenia znajdujące się na jego terenie będą dezynfekowane każdorazowo po pobycie jednej grupy. Z placu zabaw korzystać będą mogły jednocześnie wszystkie grupy, przy czym do zadań opiekuna należy zadbanie, by dzieci z różnych grup nie kontaktowały się ze sobą.

Przedszkole może organizować wyjścia poza teren przedszkola przy zachowaniu wymaganego dystansu społecznego od osób trzecich.

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia

W placówce wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe. W chwili zauważenia objawów chorobowych u dziecka, pracownik powiadomi o tym dyrektora lub osobę go zastępującą, niezwłocznie poinformowani zostaną także rodzice dziecka - rodzic obowiązany jest odebrać dziecko jak najszybciej z przedszkola. Do czasu przyjazdu opiekuna, dziecko będzie pod stałą opieką pracownika placówki. Rodzice proszeni będą o poinformowanie o dalszym stanie zdrowia dziecka.