• Przedszkolna strefa kibica

• Okażmy wspólnie wsparcie dla naszej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze!

W ramach akcji dzieci śpiewały i ćwiczyły do piosenki „Mistrzostwa Świata w Katarze”, dzięki czemu rozbudzały zainteresowania sportem, promowały zdrowy styl życia i zachęcały do aktywnego spędzania wolnego czasu.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

21 listopada nasze przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka pod patronatem organizacji UNICEF.  We wszystkich grupach wiekowych zostały podjęte różnorodne działania. Tego dnia w szczególny sposób  podkreśliliśmy rolę dzieci oraz ich prawa przeprowadzając pogadanki, wyświetlając filmy tematyczne, przeprowadzając różnorodne zabawy oraz zajęcia plastyczne. Poprzez wyżej wspomniane działania przedszkolaki poznały przysługujące im prawa.

• ,,Święto narodowe dzisiaj obchodzimy, dlatego o Polsce wszystkim przypomnimy”

Takimi słowami przedszkolaki rozpoczęły Poranek Patriotyczny, poświęcony 104 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W pięknym montażu słowno- muzycznym dzieci z grup przedszkolnych przedstawiły historię Polski pod zaborami. Króliczki wcieliły się w rolę żołnierzy, którzy wyzwolili nasz kraj z niewoli.

Poprzez wiersze i tańce dzieci zaprezentowały  barwy ojczyste i symbole narodowe. Nasze przedszkole włączyło się także do  akcji „Niepodległa do hymnu”! Pokazaliśmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademostrowaliśmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do ojczystego kraju. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę  ,,Polska rodzina” ilustrując ją biało- czerwonymi serduszkami.