• Co jest dla nas ważne?

Bezpieczeństwo dzieci oraz ich  wszechstronny rozwój jest dla nas najważniejszy. Nasze działania opieramy na pedagogice planu daltońskiego. Dążymy do tego, aby każdy przedszkolak był samodzielny, odpowiedzialny i potrafił współpracować z innymi. Inspirujemy wychowanków do działania, odkrywania i eksperymentowania. Zaspokajamy dziecięcą ciekawość, pomagamy w odnajdywaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły
          i współpracę z rodzicami.

Staramy się podtrzymywać polskie tradycje i więzi międzypokoleniowe. Opierając się na tych wartościach, zdobyliśmy certyfikat za udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała” oraz dyplomy za udział w akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz w akcji „Szkoła pamięta”.

Promocja zdrowia jest dla nas bardzo ważną kwestią. Zależy nam na dobrym samopoczuciu i prawidłowym rozwoju dzieci.
          W trosce o zdrowie naszych podopiecznych podejmujemy szereg działań, dzięki którym zdobyliśmy wojewódzki certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Kształtujemy właściwe nawyki żywieniowe - posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki, serwujemy zdrowe przekąski, organizujemy warsztaty kulinarne dla dzieci, dbamy o aktywność fizyczną, corocznie uczestniczymy w ogólnopolskim biegu przedszkolaków "Sprintem do maratonu", jesteśmy organizatorami Mieleckiego Biegu Przedszkolaka dla wszystkich dzieci z przedszkoli miejskich, promujemy zdrowy styl życia obejmujący szeroki zakres działań dotyczących profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego. Nauczyciele opracowują i realizują innowacje pedagogiczne m.in.: „Oswoić szkołę” w zakresie wzmacniania zdrowia psychicznego 6-latków, „Mój przyjaciel – komputer” – w zakresie higieny cyfrowej, „Jestem samodzielny, odpowiedzialny i potrafię współpracować z innymi” – oparta na założeniach planu daltońskiego.

Nasze przedszkole otacza wyjątkowy, duży ogród - a właściwie jest to, posiadający własny mikroklimat park - stanowi on nawet w gorące, słoneczne dni, przyjemne miejsce do odpoczynku i zabawy. To teren, gdzie organizujemy sportowe zawody, zabawy, artystyczne happeningi. Miejscem, gdzie cała społeczność przedszkola, dzieci, rodzice, pracownicy mają możliwość wspólnej zabawy podczas integrujących pikników.

Jesteśmy przedszkolem otwartym na kulturalne wydarzenia: regularnie gościmy muzyków z Filharmonii Podkarpackiej, corocznie organizujemy Rodzinny Konkurs Kolęd i Pastorałek, odbywają się u nas spektakle teatralne i wydarzenia słowno-muzyczne. Również same dzieci mają możliwość realizowania różnych spektakli muzyczno-teatralnych i pokazania się ze swojej artystycznej strony przed całą społecznością przedszkolną oraz przed rodzicami na żywo lub na nagraniach. Ponadto organizujemy wiele wycieczek oraz konkursów dla dzieci.

Już od najmłodszych lat rozwijamy u dzieci kompetencje czytelnicze oraz kompetencje z języka angielskiego. W naszej placówce oswajamy dzieci z podstawami kodowania i programowania. Naukę kodowania traktujemy jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde dzianie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. Propozycje aktywności wplatane są do codziennych działań. Jest to świetna zabawa dla dzieci, która stopniowo i odpowiedzialnie wprowadza je w świat cyfrowy, uczy świadomego i twórczego korzystania z nowoczesnych technologii. Nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani  trudna, ani nieciekawa.

Nasze przedszkole jest wyposażone w nowoczesne pomoce, m.in. tablice interaktywne, roboty edukacyjne, projektory multimedialne umożliwiające dzieciom rozwój kompetencji cyfrowych.

Dzieci w naszym przedszkolu mają czas na dziecięcą i beztroską zabawę, w trakcie której zdobywają nowe umiejętności
          i poszerzają swoją wiedzę. Cieszymy się, że lubią nasze przedszkole i chętnie do nas wracają.

Zaufaj nam. Powierz nam swój Skarb.