• Zapisy na dyżur wakacyjny

DRODZY RODZICE

Do  6 czerwca 2022r. (poniedziałek) trwają zgłoszenia dzieci na dyżur wakacyjny.

Według grafiku w miesiącu lipcu dyżur pełni PM-1,

w miesiącu sierpniu PM-2.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez wypełnienie wniosków. Są one dostępne u nauczycielek w grupach i na stronie internetowej przedszkola

wniosek PM 1

wniosek PM 2

Prosimy o dostarczenie wypełnionych deklaracji do przedszkola do
              6 czerwca (poniedziałek) do godz. 8.00.

Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.

Ze względu na konieczność właściwego rozplanowania i organizacji prosimy o odpowiedzialne i przemyślane podjęcie tej decyzji.

• Pożyteczny Świat Owadów - Konkurs Miedzyprzedszkolny

• Ten rok w naszym przedszkolu – to rok, w którym mówimy o ekologii, uczymy się ekologii i działamy na rzecz ekologii. Ekologia to bardzo szeroko rozumiane działania, których celem jest zdrowe środowisko i nasze zdrowie – dorosłych i dzieci.

Od początku roku podjęliśmy szereg aktywności, które miały pokazać, że dla chcącego nie ma nic trudnego: zakładaliśmy kompostownik, zimowisko dla owadów i jeży, założyliśmy łąkę kwietną, przygotowywaliśmy domki dla owadów, robiliśmy nawóz z ze skórki banana,  obserwowaliśmy grupowe drzewka – i ich zmiany we wszystkich porach roku, zbieraliśmy pojemniki na przyszłe ekologiczne uprawy i organizowaliśmy te uprawy: sadząc, siejąc, rozmnażając różne rośliny.

Mówiąc o ekologii nie sposób  pominąć owadów. A wiosna to pora roku, która sprzyja takim rozmowom. Po zimie wraz z wiosennymi kwiatami pojawiają się pierwsze owady.

Priorytetem ochrony środowiska jest ochrona owadów, które giną w zastraszającym tempie! Nie słychać brzęczenia, bzyczenia owadów. Nawet wśród najpiękniejszych kwiatów coraz trudniej znaleźć fruwające maleństwa….

Dlatego to właśnie wiosnę wybraliśmy jako porę na zorganizowanie konkursu „Pożyteczny Świat Owadów”, którego celem było dostrzeżenie pożytecznej roli owadów , docenienie ich. To bardzo ważne, aby mówić o tym jak są potrzebne, ważne dla środowiska, aby uczyć  poprawnych relacji z owadami – tak by obok nas – było również miejsce dla nich.

W konkursie wzięło udział 8 mieleckich przedszkoli, które  przygotowały bardzo oryginalne  prace.

W dniu 27 maja w naszym przedszkolu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Decyzją jury wszystkie prace otrzymały wyróżnienia.

Nagrody dla uczestników zostały wręczone w obecności przedstawicieli grup przedszkolnych wykonujących prace wraz z nauczycielami  i dyrektorami placówek. Wśród gości była Pani Grażyna Tereszkiewicz – Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Pani Patrycja Mądry – Kierownik ds. Przedszkoli, Pan Mirosław Kapinos - Naczelnik Wydziału Edukacji, Pani Joanna Prokop – Pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Filia nr 4 oraz Pan Eugeniusz Andrusiewicz.   Spotkanie uświetnił występ dzieci 4 – letnich z grupy Króliczki, które zaprezentowały spektakl muzyczny „Chrońmy pszczoły i inne owady zapylające” oraz warsztaty pszczelarskie przeprowadzone przez pana E. Andrusiewicza.

Dziękujemy wszystkim za obecność, a małym artystom gratulujemy pomysłów.

• Spotkanie ze strażakami

• W dniu 16 maja nasze przedszkolaki uczestniczyły w bardzo emocjonującym spotkaniu, podczas którego miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka,  jak wygląda z bliska i w co jest wyposażony wóz strażacki,  a także w jaki sposób należy się zachować w sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Dzieci z ogromną ciekawością oglądały urządzenia używane przez Strażaków podczas akcji ratowniczych, z odwagą wcielały się też w rolę osoby poszkodowanej. Bardzo dziękujemy naszym gościom za pouczającą lekcję, dzięki której nasi podopieczni zrozumieli, jak ważna i odpowiedzialna jest praca w straży pożarnej.

• Ogólnopolski Bieg Przedszkolaków - "Sprintem do maratonu"

• W piątek 13 maja nasze przedszkolaki wraz z paniami już kolejny raz wzięły udział w Ogólnopolskim Biegu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.  Zawody odbyły się na Miejskim Stadionie Gryf.Udział w zawodach był dla dzieci bardzo ekscytujący. Wiele pozytywnych emocji wywołalo u dzieci wejście na "prawdziwą bieżnię".

Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

Sportowcom kibicowali rodzice oraz rodzeństwo. Zawodnicy pokonali łącznie dystans 30000 m. Na zakończenie biegu każdy zawodnik otrzymał medal.

Gratulujemy!

• Dzień Flagi

• Dnia 29.04.2022w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Flagi. Aby podkreślić ważność tego wydarzenia. dzieci ubrane były w tym dniu w strój galowy. Zaśpiewane piosenki patriotyczne, wspólnie recytowane wiersze, wykonane tańce narodowe i ludowe przez poszczególne grupy, odśpiewany hymn państwowy sprawiły, że dzieci utrwaliły barwy narodowe i symbole, pogłębiły swoją postawę patriotyczną i przynależność narodową: nasza Ojczyzna to Polska, a my jesteśmy Polakami.

zapraszamy do galerii